Limoo studio

چرا موشن گرافی مهم است؟

why motion is important

چرا موشن گرافی؟

با افزایش روز افزون استفاده از تکنولوژی و شبکه های اجتماعی و دیگر محیط های تعاملی نیاز به دیده شدن افزایش پیدا کرده است.  و این نیاز به رقابتی برای بیشتر دیده شدن تبدیل گردیده است و معمولا  دلیل این امر درآمد بیشتر می باشد . کسب و کار ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هر روز کسب و کار جدیدی به وجود می آید یا کسب و کار های قدیم خواستار بیشتر دیده شدن می باشد در این رقابت شدید تبلیغات حرف اول میزند ولی باید به این فکر کرد که چگونه تبلیغ کنیم و با چه محتوایی می توان تبلیغات خوب و بهینه انجام داد ؟ و  جایگاه موشن گرافی در این دیده شدن چیست ؟چرا موشن گرافی مهم است؟

اگر به صورت کلی و خلاصه بگوییم محتوای تصویری و چیزی که با چشم بتوان آسان درک کرد نسبت به محتوای متنی و صوتی اولوییت بالایی دارند .

چه نوع محتوایی جذاب تر است ؟

انسان در طول روز بیشتر از هر حسی با چشم خود کار می کند و این امر موجب برتری تبلیغات و محتوای بصری است. حال در محتوای تصویری ما می توانیم از تصویر ثابت یا متحرک استفاده کنیم، طبق تست های انجام شده در وبسایت های نمونه ما و حتی با کمی تفکر می توان گفت محتوای تصویری متحرک پربیننده تر و جذابتر می باشند . این محتوا می تواند شامل انواع سبک های تصویری باشد از ویدیو رئال تا موشن گرافی ولی ما می خواهیم محصول خود را به رخ بکشیم، پس بیایید در حیطه تبلیغات حرف بزنیم.

لیمو استودیو

نگاهی به آمار

بر اساس آمار شرکت “wyzowl” می توان گفت که 8 نفر از 10 نفر مجاب به خرید اپلیکیشن یا نرم افزار و محصول پس از دیدن ویدیو تبلیغاتی آن می شوند

لیمو استودیو

همچنین بر اساس آمار شرکت “Statista” پیشرو در زمینه داده های بازار و مصرف کننده می توان گفت که ماهانه 85 درصد از کلیه کاربران اینترنت در آمریکا ، محتوای ویدیویی را در دستگاه های محتلف تماشا می کنند.

 

لیمو استودیو

 

همچنین بر اساس آمار HubSpot بیش از 54 از مشتریان دوست دارند محتوا ویدیویی برند هایی که از آن ها استفاده می کنند را تماشا کنند .

 

لیمو استودیو

تبلیغات و موشن گرافی

با توجه به آمار بهترین و جذاب ترین و پرمخاطب ترین محتوا از نوع ویدئویی هستند . در حالی که برای نشان دادن یک محصول تهیه ویدیو رئال هزینه زیاد دارد و به نحوی نمی توان همه ویژگی های محصول را در آن گنجاند ، اما در موشن گرافی دنیایی نامحدود وجود دارد و هر رویایی در آن را می توان به واقعیت نزدیک کرد و محصول و برند را حتی با اغراقی جذاب تبلیغ کرد که هزینه ای به مراتب کمتر از ویدئو رئال خواهد داشت ما در تستی که اخیرا در یکی از کانال ها داشتیم  میزان بازدید و بازخوردی که موشن گرافی در یک صقحه گرفتیم به مراتب بالاتر از تصویر برداری رئال در همان پیج با فاصله زمانی کم بود ولی هزینه دریافتی برای تولید و تصویر برداری و استدیو و آماده سازی آن بسیار سنگین بوده و حدود 8 برابر از موشن گرافی برای مشتری هزینه برداشته ولی بازخوردی به مراتب کمتر داشت . پیج های اینستا گرامی و  یا تلگرامی یا دیگر فضا‌های تولید محتوا و پخش و تبلیغات حتی تلویزیون های شهری پذیرای موشن گرافی می باشند ، موشن گرافی حتی در بیان مطالب آموزشی بسیار کارآمد بوده، شما می توانید در ارائه آمار یا بیان مشکلات و مزیت های پروژه یا مقایسه بسیار دقیق محصول از موشن گرافی استفاده کنید و با توجه به محیط جذاب آن همه سنین از تماشای آن لذت خواهند.
موشن گرافی می توان در طرح های گرافیکی پیاده کرد و آنها نیز جذاب تر شوند مثلا می شود پوستری متحرک کرد یا لوگو موشنی برای جذابیت هر چه بیشتر وبسایت خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید