Limoo studio

15 آمار طراحی وب سایت که صاحب هر کسب و کار باید بداند

لیمو استودیو

امروزه یک کسب و کار بدون وب سایت  نمی تواند رشد کند. در زمان حال تقریبا تمام ادارات و سازمان ها دارای وبسایت و آنلاین هستند. مدیریت یک کسب و کار کوچک و حتی یک مغازه به این معنا نیست که شما باید به صورت محلی تجارت کنید و در بستر اینترنت فعالیت آنلاین و فروش نداشته باشید. اگر در فکر گسترش تجارت خود در سطح بین المللی و کسب و کار با کشور های همسایه هستید و یا می خواهد به صورت بازاریابی محلی و در محدوده شهر و استانی فروش داشته باشید، داشتن یک وب سایت مناسب ، باعث افزایش اعتبار شما خواهد بود. البته باید این را در نظر داشته باشید که به جای اینکه صرفاً فقط یک سایت بسازید و آن را کنار بگذارید عملاً کمکی برای شما نخواهد داشت و صرفاً یک هزینه اضافی برای شما خواهد داشت، بنابراین علاوه بر داشتن وبسایت باید آن را به صورت حداکثری بهینه کنید. به آمارهای مهم زیر در رابطه با داشتن وب سایت توجه داشته باشید تا به تصمیم شما برای کسب و کار آنلاین کمک کند.

 1. حدود 71 درصد از مشاغل و کسب و کار های کوچک دارای وب سایت هستند

  پس داشتن یک وب سایت برای شناخت نام و برند کسب و کار شما مهم است و باعث شهرت تجارت شما خواهد شد.

 2. مردم از تعامل با سایتی که طراحی ضعیف دارد خسته شده اند.

  طبق یک مطالعه جهانی توسط Adobe، با توجه به 15 دقیقه زمان، 59٪ از مردم به جای چیزی ساده و خسته کننده، مطالبی را که به زیبایی طراحی شده است، می خوانند یا مرور می کنند.

 3. کاربران یک کسب و کار را بر اساس ظاهر وب سایتشان در نگاه اول قضاوت می کنند

  به بیان ساده تر، یک کاربر وب سایتی را می خواهد که سریع بارگیری شود، به راحتی قابل پیمایش باشد، حاوی اطلاعات مورد نیاز او باشد و طراحی جذابی داشته باشد.

 4. مردم از تعامل با وب سایت با سرعت پایین دست می کشند

  داشتن یک وبسایت با سرعت بالا یکی از مهمترین عوامل در رابطه با داشتن یک وبسایت خوب برای کسب و کار است . پس باید به مواردی که باعث کاهش سرعت سایت شما می شوند توجه داشته باشید مثل ( استفاده از تصاویر کمتر و فایل های اضافی کمتر )

 5. داشتن وبلاگ قوی

  هر مدیر کسب و کار و وبسایت به خصوص وبسایت های شرکتی باید این نکته را در نظر داشته باشند که وبلاگ و مطالب قوی باعث وورود بیشتر کاربران به وبسایت آن ها خواهد شد . چون محتوای اصلی این نوع وبسایت ها زیاد به روزرسانی نمی شوند مقالات نقش اساسی در جذب کاربر و مشتری خواهد داشت.

 6. طرح و رنگ تجاری ثابت می تواند آمار ورود کاربران را افزایش دهد

  شما می توانید قابلیت استفاده وب سایت را با استفاده از سلسله مراتب بصری،مثل هماهنگی و سازگاری بین رنگ ها و طراحی های سایت و لوگوی خود بهبود بخشید تا استفاده از آن را برای کاربران جذاب کنید و باعث بازگشت و حتی ماندگاری بیشتر کاربران در سایت شوید.

 7. کاربران زمان بیشتری را در صفحات وب با محتوای ویدیویی صرف می کنند

  تمرکز بر ترکیب ویدیو  با متن در صفحات وبسایت خود و همچنین سایر عناصر بصری مثل تایپوگرافی زیبا، اینفوگرافی و انیمیشن  و موشن گرافی می تواند ترافیک وب سایت شما را افزایش دهد.

 8. کسب و کار ها باید در طراحی وبسایت و برند و لوگوی خود باید منحصر به فرد عمل کنند.

  اکر سفارش طراحی وبسایت به برنامه نویس یا طراح داده اید یا حتی خودتان وب سایت خودتان را طراحی می کنید باید حتی الامکان از طراحی های منحصر به فرد و جدید استفاده کنید و از کپی کردن دیزاین دیگر برند های قوی و بزرگ شدیدا اجتناب کنید . چون تاثیر منفی در نگرش کاربران به کسب و کار شما خواهد داشت

آمار وبسایت های فروشگاهی برای طراحی دقیق تر

 1. موارد ضروری برای طراحی

  برای طراحی وبسایت فروشگاهی، مهمترین اطلاعاتی که باید در صفحات خود قرار دهید قیمت، اطلاعات حمل و نقل و بررسی محصول می باشد. 78٪ از مشتریان فکر می کنند که قیمت گذاری برای هر صفحه تکی از محصول ضروری است، 62٪ فکر می کنند جزئیات حمل و نقل ضروری است و 52٪ به دنبال نظرات استفاده کنندگان محصول هستند. پس داشتن بخش نظردهی و پرسش و پاسخ یکی از عوامل مهم در ماندگاری کاربران در وبسایت است که برخی از صاحبان وبسایت آن را نادیده می گیرند.

 2. بیش از 50% درآمد های وبسایت های فروشگاهی از خرید های صورت گرفته با موبایل است.

  45 درصد از کل خریدهای فروشگاه های آنلاین تا سال 2020 از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام شده بود. که تا به امروز این آمار بیش از 50% درصذ اشت پس بنابراین امروزه واکنش گرا و ریسپانسیو بودن سایت شما کافی نیست، باید مطمئن شوید که مشتریان شما می توانند با استفاده از یک صفحه نمایش کوچک  و موبایل و تبلت به راحتی محصولات را از سایت شما خریداری و پرداخت آنلاین انجام دهند.

  payment stats
  نمودار میزان تراکنش های انجام شده با تلن همراه در سال (میلیارد دلار)

   

 3. طراحی وب سایت ریسپانسیو

  با توجه به اینکه میلیاردها نفر با استفاده از دستگاه های تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی دارند، ضروری است که وب سایت شما برای اندازه صفحه نمایش کوچکتر و همچنین دسکتاپ بهینه شده باشد. حتی از این به بعد ابتدا باید اول طراحی موبایلی و صفحه نمایش کوچک و سپس حالت دسکتاب را طراحی و پیاده سازی کنید.

آمار وب سایت دیجیتال مارکتینگ

 1. شبکه های اجتماعی

  در یک بررسی از یک وبسایت به دلیل رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو، ترافیک ارگانیک دریافتی از طریق جستجوی مستقیم تنها نزدیک به 26 درصد بود. ولی 78 درصد از کاربران پاسخ داده بودند که پست های شبکه های اجتماعی باعث وارد شدن آن ها به وبسایت شده بود.که نشان از تاثیر بسیار بالای شبکه های اجتماعی را دارد . حتی اگر دسترسی شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر بر روی کاربران داخل ایران محدود شده باشد نباید از تاثیر بسیار زیاد آنها در جذب مشتری و کاربر غافل شوید.

 2. اولین تأثیر آخرین تأثیر است

  طبق آمار شما تنها 2.6 ثانیه از بارگذاری وبسایت زمان دارید تا تاثیر خوبی بر ذهن کاربر بگذارید پس باید در انتخاب محتوا و تصاویر خود بیشتر از قبل دقت به خرج دهید . تا میزان خروج کاربران شما کاهش یابد.

 3. محتوای نوشتاری قوی

  تا زمانی که کاربران برای یافتن نیاز های خود دچار سردرگمی و خستگی نشوند، انتشار تدریجی مطالب می تواند راهی عالی برای ایجاد تجربه کاربری بهتر در وب سایت شما باشد. مثلا یک مقاله طولانی را در 3 مرحله در بازه های زمانی مشخص منتشر کنید تا باعث ماندگاری کاربران در وبسایت شوید.


منابع : استاتیستا

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید