Limoo studio

چرا ساختار وب سایت مهم است

لیمو استودیو

اگر بهینه کردن ساختار وب سایت را فراموش کنید، تکنیک های سئو به تنهایی نمی توانند موفقیت شما در بهبود رتبه و کسب بازدید و رشد وبسایت را تضمین کنند. منظور از ساختار ، نه تنها ساختار از نظر سئو بلکه ظاهر فیزیکی و UI و نحوه پیوند صفحات وب سایت به یکدیگر را نیز شامل می شود. یک ساختار کامل و سازمان یافته برای یک وب سایت بسیار مهم است تا از مزایای تیکنیک های سئو استفاده کند. بدون رفع ایراد های  مربوط به ساختار وب سایت، نمی توانید به آنچه در نظر دارید دست یابید. شما باید در اولین قدم برای بهینه سازی به بررسی ساختار وب سایت خود بپردازید. در زیر چند نکته کلیدی وجود دارد که در طراحی سایت باید به آنها توجه داشته باشید:

  1. صفحه اصلی جذاب

    اولین و مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشید طراحی و محتوای صفحه اصلی و همچنین ریسپانسیو بودن آن است. نحوه طراحی صفحه اصلی نقش حیاتی ایفا می کند. اما چرا این موضوع تا این حد مهم است؟ صفحه اصلی اولین چیزی است که بازدیدکنندگان شما با آن روبرو می شوند و  باید هم برای انسان و هم برای خزنده های موتور های جستجوگر به راحتی قابل درک باشد. صفحه اصلی باید بر آنچه که سایت شما در مورد آن است تمرکز کند.

  2. ساختار وب سایت با ثبات

    همانطور که قبلا در نکته قبل گفته شد محتوای وب سایت شما باید یکسان باشد.

    برای درک بهتر این موضوع برای مثال. اگر سایت شما در مورد کیف و کفش چرمی صحبت می کند باید فقط مطالبی در مورد کیف و کفش چرم ارائه کنید. به تولید محتوا مثلا از پالتو و یا مانتو یا گذاشتن تصویر آن به دلیل مشابه بودن رنگ ها پایداری و ثبات محتوای وب سایت را از بین می برد. شما باید مراقب باشید که به محض بازدید از وب سایت شما، بازدید کننده باید متقاعد شود که حداقل کل صفحه فعلی را بررسی کند و در نگاه اول بوب سایت شما را ترک نکند.

  3. موضوعات سازماندهی شده

    محتوای شما در سایت باید به خوبی سازماندهی شده باشد. برای ارائه یک محتوای سازمان یافته سعی کنید موضوع خود را به موضوعات اصلی و موضوعات فرعی تقسیم کنید.

    مانند مثال قبلی، اگر سایت ما در مورد کیف و کفش چرمی صحبت می کند، بنابراین محتوای اصلی باید در مورد خود کیف و کفش باشد.

    سپس می‌توانیم به موضوعات فرعی مانند ویژگی‌ها، موارد استفاده، رنگ، مکان هایی که برای پوشیدن مناسب است و غیره ادامه دهیم. فایده این کار این است که داشتن یک محتوای خوب سازماندهی شده باعث می‌شود هم بازدیدکنندگان و هم موتورهای جستجو ایده‌ای از آنچه سایت در مورد چه چیزی است را در ذهن خود داشته باشند.

  4. هدایت ترافیک به سایت شما

    برای کسب بالاترین رتبه در موتورهای جستجو، سایت شما باید با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ساخته شود. همیشه به خاطر داشته باشید که سه سطح ناوبری را حفظ کنید. ناوبری سه سطح برای موتورهای جستجو بهترین در نظر گرفته می شود.
    منظور ما از ناوبری شما :
    1- ناوبری سلسله مراتبی وب سایت
    2- ناوبری سراسری وب سایت
    3- ناوبری محلی وبسایت
    برای اطلاعات بیشتر در مورد ناوبری به این صفحه مراجعه کنید.
    خزنده های موتورهای جستجو به گاهی به دیگر صفحات نمی روند، بنابراین بعضی اوقات ممکن است صفحات شما رتبه ای را از دست بدهند.

  5. کلید واژه ها

    به خاطر داشته باشید که از کلمات و عبارات کلیدی هدفمند استفاده کنید.  انجام این کار باعث می شود وقتی کسی آن کلمه و عبارت کلیدی خاص را جستجو می کند وب سایت شما در صدر نتایج جستجو قرار گیرد و رتبه خوبی به دست آورید. ساختار وب سایت باید همیشه به راحتی قابل درک باشد.

  6. تجربه کاربر را افزایش دهید

    تجربه کاربری ضعیف می تواند بر وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد. بیایید این کار را با یک مثال ساده توضیح دهیم . فرض می کنیم که سایت شما در مورد دستور العمل های درست کردن غذا است و کاربر اطلاعات مورد نظر و کافی خود را پیدا نمی کند و مثلا می گوید که چقدر شکر برای تهیه یک کیک لازم است، اکثر کاربران تمایلی به گردش در وبسایت برای گرفتن اطلاعات در مورد یک موضوع را ندارد و اگر چنانچه در مورد محصول یا موضوعی اطلاعاتی را به کاربر ارائه می دهید باید صعی کنید که تمام جزئیات و موارد مورد نیاز را در یک صفحه بگنجانید و کاربر را به صفحات دیگری برای اطلاعات جزئی در وب سایت خود ارجاع ندهید.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید