Limoo studio

درک مصرف کننده دیجیتال

لیمو استودیو

مصرف کننده دیجیتال چه کسانی هستند؟

مصرف کننده دیجیتال چه کسانی هستند؟ آیا آنها افراد مرموزی هستند که در یک سیاره برتر از نظر فناوری زندگی می کنند؟ اجازه دهید مفهوم مصرف کننده دیجیتال را برای کسانی که هنوز مطمئن نیستند بیان کنیم.به افرادی که از فناوری برای خرید و فروش محصولات و خدمات استفاده می کنند، به عنوان مصرف کننده دیجیتال شناخته می شوند. آنها همان افرادی هستند که وارد کسب و کار شما می شوند، از طریق تلفن سفارش می دهند یا درخواست تخفیف می کنند. به عنوان مثال، یک کاربر اینترنتی که اکنون در حال خواندن این مقاله است، یک مصرف کننده دیجیتال در صفحه ما است.

انسان ها هزاران سال است که با یکدیگر ارتباط و تعامل دارند. این فقط راه های ارتباطی هستند که با گذشت زمان تکامل می یابند. اینترنت ما را به مصرف کننده دیجیتال تبدیل کرده است. به یاد داشته باشید، مهم نیست که چقدر اینترنت پیچیده شده است، ما انسان های عادی هستیم که سعی می کنیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.

در بازاریابی دیجیتال، توجه به راه های ارتباطی که به سرعت در حال تکامل هستند، مهم است. رفتار مصرف کننده ها به دلیل توانمندی های قوی فناوری دیجیتال و دسترسی آسان به اطلاعات در حال تغییر است.

تحقیقات کمک بزرگی است

قرضیات ذهنی خومان در مورد افراد رویکرد ایده آل نیست و این امر در مورد مصرف کنندگان دیجیتال نیز صادق است. برای درک رفتار مشتریان و بازدیدکنندگان بالقوه خود، باید یک تحقیق و بررسی کامل انجام داد.بازاریابان قبلاً تحقیقات گسترده ای در زمینه درک ویژگی های رفتاری مصرف کنندگان دیجیتال انجام داده اند. در زیر برخی از ویژگی های مصرف کنندگان دیجیتال در این تحقیقات آورده شده است که می تواند برای بهبود کسب و کار دیجیتال به شما کمک کند:

 • مصرف کننده دیجیتال به خوبی آگاه است: اینترنت برای مدت زمان زیادی است که وجود دارد و مردم اکنون یاد گرفته اند که چگونه از آن به طور کامل و موثرتری استفاده کنند. این بدان معناست که بازاریابان باید بهتر تلاش خود را به کار گیرند تا مشتریان و بازدید کنندگان بالقوه ای را به دست آورند.
 • آنها اطلاعات مرتبط و سریع می خواهند: در طول چند سال اخیر وجود اطلاعات بیش از حد و گزینه های متنوع مردم را به دریافت راه حل های مناسب و سریع عادت داده است. به عنوان مثال، اگر وب‌سایت شما ریسپانسیو نبوده یا سرعت پایینی دارد، بازدیدکنندگان به احتمال زیاد دوباره به وبسایت شما باز نخواهند گشت و سراغ گزینه بعدی می‌روند. بنابراین، در عین حالی که یک وب سایت برای کسب و کار خود می سازید، مطمئن شوید که ظاهر کاربر پسند و مطالب جذاب و اطلاعات بسیار مرتبط را ارائه دهید.
 • آنها چیزهای زیادی را به اشتراک می گذارند: مصرف کنندگان آنلاین شبکه های اجتماعی و پلتفرم های نامحدودی دارند که می توانند در مورد تجربیات خود صحبت کنند، اطلاعات ارزشمندی را به اشتراک بگذارند، توصیه هایی بپرسند، نظرات خود را ارائه دهند و نظرات خود را بنویسند. به عبارت دیگر، محتوای تولید شده توسط کاربری که از وبسایت شما بازدید می کند نقش مهمی در موفقیت و ارتقای کسب و کار آنلاین شما دارد. شما می توانید در شبکه های اجتماعی فعال باشید و تعامل خوبی با کاربران خود برقرار کنید.

اینفلوئنسرها می توانند پل ارتباطی باشند

ذکر این نکته اینفلوئنسرها  در مورد درک مصرف‌کنندگان دیجیتال و بازاریابی دیجیتال تاثیر ویژه ای دارند، بسیار ضروری است . آنها از قدرت اینترنت برای تبلیغ محصولات و خدماتی که استفاده کرده و دوست داشته اند استفاده می کنند. آنها قبلاً جایگاه خود را در افکار مصرف کنندگان دیجیتال تثبیت کرده اند. مردم به آنچه می گویند یا می نویسند توجه می کنند. این دلیلی است که اینفلوئنسرها افراد مهمی برای بازاریابان آنلاین هستند.

یکی از راه‌های درک مشتریان آنلاین، ایجاد روابط معنادار با اینفلوئنسرها در رابطه با کسب و کار شماست. هنگامی که شما با اینفلوئنسرها به شیوه ای مثبت ارتباط برقرار می کنید ، تیمی از طرفداران و حامیان تاثیرگذار را به خدمت می گیرید که می توانند شیوه ارتباط و تعامل شما با مشتریان احتمالی آینده و مشتریان فعلی شما را کاملا متحول کنند.

اما چگونه می توان اینفلوئنسرها را در رابطه با کسب و کار خود پیدا کرد و با آنها ارتباط برقرار کرد؟ در زیر به برخی از ویژگی های اینفلوئنسرهای تاثیر گذار اشاره می کنیم:

 • آنها یک شبکه اجتماعی بسیار بزرگی با میلیون ها طرفدار دارند.
 • آنها از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینیستاگرام، توییتر و … در مورد تجربیات خود از محصولات و خدمات مختلف ، بیش از حد استفاده می‌کنند.
 • وقتی آنها محصول یا خدماتی را توصیه می کنند، مردم تقریباً کورکورانه از آنها پیروی می کنند.
 • آنها در کاری که انجام می دهند متخصص هستند.

اکنون به چیزی که نیاز داریم این است که اینفلوئنسرها در کسب و کار خود را شناسایی کنید، روش کار آنها را درک کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید تا کمپین های بازاریابی دیجیتال خود را تقویت کنید. اما یک اینفلوئنسر شانسی را که هیچ ارتباطی با کسب و کار شما ندارد را استخدام نکنید. چون این کار فقط اتلاف وقت و هزینه خواهد بود. برخی از افراد تصور می کنند که هر چه قدر اینفلوئنسر مشهور تر باشد تاثیر گذاری در تبلیغات بیشتر خواهد بود اما این یک نظر کاملاً اشتباه است.

البته باید به خاطر داشته باشید که حتی افراد بزرگ در صصنعت بازاریابی برای فروش محصولی که ارزش خاصی را ارائه نمی‌کند، دچار مشکل می‌شوند. وقتی روی ساخت محصولات عالی تمرکز می کنید، لازم نیست زمان زیادی را برای درک رفتار مصرف کنندگان دیجیتال خود صرف کنید. یعنی اگر محصولات یا خدمات شما آنچه را که بیان کرده اید را شامل نشوند، خریداران آنلاین شما با به اشتراک گذاشتن نظرات منفی باعث لطمه به کسب و کار شما خواهند شد. بنابراین، اساس کسب و کار آنلاین خود را بر روی محصولات عالی بنا کنید.

تبلیغات بقیه کارها را انجام می دهد

هنگامی که در انجام کاری بهترین هستید، زمان آن رسیده است که آن را هم به صورت آنلاین و هم در پلتفرم های آفلاین تبلیغ کنید تا محصولات خود را در مقابل مخاطبان هدف قرار دهید. در زیر برخی از تکنیک های ضروری برای تبلیغ آنلاین آورده شده است:

 • وب سایت هسته تبلیغات آنلاین شما است: وب سایت نقش مهمی در تمام تلاش های بازاریابی دیجیتال شما ایفا می کند. وبسایت مکانی است که تمام فعالیت های دیجیتالیتان ، مشتریان بالقوه شما را به سمت آن هدایت می کند. مصرف کنندگان دیجیتال یک سایت نامناسب، کند و از نظر بصری ضعیف را تحمل نمی کنند. این بدان معناست که سایت شما باید بتواند توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.اگر به طور دقیق بیان کنیم، وب سایت موتور تبدیل محصولات و خدمات شما به صورت آنلاین است.
 • تست و بهینه سازی: بازاریابان موفق هر تلاش بازاریابی را که انجام می دهند آزمایش و بهینه می کنند. بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از تکنیک های بهبود رتبه وب سایت در صفحه نتایج موتور های جستجو است. اگر سایت شما در آخرین نتایج موتور های جستجو  باشد، باعث کاهش فروش و افت کسب و کار آنلاین شما خواهد شد زیرا مصرف کنندگان دیجیتال زمانی برای پیدا کردن شما ندارند.
 • بازاریابی: بازاریابی موبایلی، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی پولی از جمله ابزارهایی هستند که می توانید برای تبلیغ موثر کسب و کار خود از آنها استفاده کنید. بازاریابی ایمیلی یا بازاریابی پولی ممکن است برای کسب و کار شما مناسب نباشد. با این حال، بازاریابی تلفن همراه برای هر تجارت مدرن کاملا ضروری است. بیشتر مصرف کنندگان دیجیتال خود را در دستگاه های تلفن همراه خواهید یافت.

همه چیز را ساده کنید

ساده نگه داشتن وبسایت و شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند تا یک تجربه خوبی برای مشتری بسازید. در زیر برخی از سوالاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا درک بهتری از مشتریان دیجیتال خود داشته باشید:

 • مشتریان شما از چه نوع دستگاه های دیجیتالی برای بازدید از وب سایت شما استفاده می کنند؟
 • آیا وب سایت شما برای آن دستگاه ها بهینه شده است؟
 • چه چیزی مشتریان شما را به تصمیم گیری برای خرید سوق می دهد؟
 • مشتریان هدف شما از چه شبکه های اجتماعی استفاده می کنند؟

شبکه های اجتماعی فرصتی عالی برای درک و تعامل با مشتریان آنلاین شما فراهم می کند. وب‌سایت‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر و اینیستاکرام فرصتی بی‌نظیر برای دسترسی به مصرف کننده دیجیتال هدف شما را فراهم می‌کنند. درک مصرف کنندگان دیجیتال کار سختی نیست. درک مصرف کنندگان دیجیتال شما آغاز موفقیت آنلاین شما خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید